Aparat RTG:

Rentgen zębów to podstawowe badanie przy diagnozowaniu schorzeń stomatologicznych. W wielu przypadkach bez zdjęć zębów lekarz nie jest w stanie zdiagnozować problemu oraz skontrolować przebiegu leczenia. Jeśli stomatolog poleca przeprowadzenie zabiegu rentegnowskiego, oznacza to, że istnieją ku temu ważne przesłanki.

Zdjęcia rentgenowskie zębów wykonuje się obecnie znacznie częściej niż kiedyś. Przyczynił się do tego postęp technologiczny w aparatach RTG.

W naszym gabinecie wykorzystujemy nowoczesny, mobilny aparat RTG firmy KODAK, dzięki temu mamy możliwość wykonania prześwietlenia w trakcie zabiegu. Aparat KODAK 2000 emituje minimalne dawki promieniowania. Jedno zdjęcie zęba odpowiada dawce promieniowania jaką otrzymujemy w trakcie oglądania telewizji przez 2 godziny. Aparat spełnia wszystkie wymogi ochrony radiologicznej i jest pod stałym nadzorem inspektora nadzoru radiologicznego.

Z uwagi na to, że mamy do czynienia z promieniowaniem, rozumiemy obawy pacjenta o swoje bezpieczeńśtwo. Jest to dla nas jak najbardzej zrozumiałe. W razie jakichkolwiek obaw jesteśmy w stanie odpowiedzieć na dodatkowe pytania.